Reference, aneb mé prokazatelné zkušenosti

Jako laktační poradkyně jsem spolupracovala s řadou spokojených maminek. Jejich recenze si můžete přečíst níže.

LP Báru jsem kontaktovala už z porodnice, když hrozil předčasný porod dvojčátek a pak během šestinedělí jsem s ní řešila zatvrdliny a počínající zánět v prsou, své obavy z nedostatku mléka při kojení dvojčat a ukončení podávání dokrmu. 

Bára byla ochotná být na příjmu vždy ve chvílích, kdy jsem ji potřebovala, a tak se daná situace dala řešit zavčasu, což mi pomohlo asi úplně nejvíce. Nebyla jsem si jistá, jestli je dobrý nápad kontaktovat LP z druhého konce republiky, ale nakonec jsem nelitovala – vše se dalo v pohodě vyřešit i na dálku bez nutnosti návštěvy. Navíc pro mě bylo cenné, že Bára sama kojila svá dvojčata, takže měla takový praktický přístup, byla empatická, její rady byly konkrétní, osvědčené, dokázala pružně reagovat na změny situace s miminky a navrhnout nový postup. Byla jsem s ní velmi spokojená a určitě ji doporučuji.

Sylvie R.

Maminka 3leté dcery a měsíčních dvojčat (vg., donošená)

Baru, tak jak si vím většinou se vším rady, tak musím přiznat, že šestinedělí byl pro mě čas, kdy jsem byla moc ráda, za navedení na cestu přirozeného kojení a podržení ve chvílích, kdy jsem si nebyla jistá. Moc si mi pomohla tvou otevřeností a individuálním přístupem s ohledem na naší situaci a možnosti. Děkuji.

Kateřina K.

Maminka dvouměsíčního novorozence (vg., donošený)

Mateřství je sice krásné, ale není lehké a hlavně ne vždy jde vše podle plánu. Po mém komplikovaném porodu dvojčat přišla další rána. Kojení se nám nedařilo, kluci neuměli vypít mléko z prsa. A navíc jsem čekala, že budu mít mléka pro celou nemocnici a nestalo se tak. Pocit zoufalství, sebeobviňování a bezmoci. To všechno se odehrávalo v mé hlavě. Nejsem dobrá matka, protože dávám svým synům lahev. Sice je v ní mateřské mléko, moje mléko, ale i tak, mají ho přece pít z prsa a ne z lahve. Tohle všechno se mi honilo hlavou. Potřebovala jsem pomoct. V nemocnici se na mě vykašlali a laktační poradkyně sice poradila, ale nepomohlo to. Potřebovala jsem si promluvit, vylít si srdíčko, slyšet zkušenosti jiné ženy, která mi rozumí, vědět, že v tom nejsem sama. A to přesně jsem dostala od Barči. Povídání si, rady ze života, uklidnění a porozumění. Kojit jsem sice plně nikdy nezačala, ale už díky ní vím, že nejsem špatná matka, vím jak na to a hlavně se necítím sama. A za to jí patří velké díky.

Teri K.

Maminka měsíčních bi - bi dvojčat (cs., nedonošená)

Báro, moc jste mi pomohla především s kvasinkou, která nás trápila v začátcích kojení. Dokázala jste mě i podpořit vlídným slovem a tak trochu pohladit po duši ve chvíli, kdy jsem to potřebovala nejvíc. Vaše empatie a pochopení složité situace s novorozenými dvojčátky a skoro 3letým divochem k tomu mi v počátcích moc pomohla nepropadnout úplnému zoufalství. Věřím, že při osobním setkání byste dokázala mnohem víc, ale pro mne byla i online podpora moc důležitá. Děkuji moc, věřím, že i takto na dálku jste mi pomohla zachránit kojení. Sice jsme se nedostaly na plné kojení, ale i tak je to pro mě obrovský úspěch, když se ohlédnu zpět….na začátku jsem nevěřila, že to půjde.

Kateřina Z.

Maminka 3letého syna a měsíčních dvojčat (cs., donošená)

Na Báru jsem se obrátila ve chvíli, kdy mi došlo, že kojení není tak samozřejmá záležitost. Vždy jsem to brala tak, že buď mléko bude a nebo ne. Bára mi ukázala to, na co nebyl v porodnici čas. Přirozeně přikládat malého kdykoliv chce, nedržet se času a splynout s naším miminkem.

Hana O.

Maminka novorozence (vg., donošený)

Bára mě oslovila prostřednictví online chatu na facebooku, kdy jsem zoufale hledala útěchu v dalších podobných příbězích. Nabídla mi svou pomoc jako průvodkyně prvními dny. Uznávám, že nebylo lehké udržet si nadhled, když je člověk nevyspalí a má pro každého člena rodiny být k diTeri K. maminka mspozici na 100%. Díky jejímu klidnému a originalnímu přístupu jsem se držela plánu, který jsme spolu sestavily a kojím svá dvojčata spokojeně kde se dá. Naučila mě přes video lekci jak si miminka nandavat na kojící polštář a také kojit v Savčí poloze. Děkuji za váš čas.

Eva K.

Maminka 7, 11, a novorozených jednovaječných dvojčat (cs., nedonošených)

Mateří douška
Copyright © 2023 Mateří douška