Čekám dítě. Možná čekáte rovnou děti dvě.

Máte o tom s kým mluvit? Důvěřujete ve svém okolí někomu z vašich blízkých natolik, abyste se mohla oddat slastnému užívání si mateřství namísto toho, abyste denně proseděla hodiny s telefonem v ruce a s  mocným panem Googlem řešila vše, co se vám honí hlavou?

Čím dále jsme od přirozenosti, kterou kdysi dávno uplatňovali naši předci, tím blíže jsme tomu, abychom utráceli nepřeberné množství peněz za vše, co je “nutné” k tomu, abychom mohli miminko vůbec přivést na svět. 

Často se zamýšlíme nad tím, jaký kočárek, jakou postýlku, ale už nepřemýšlíme nad tím, zda v kočárku miminko je spokojené a jestli postýlka je opravdu nezbytná v prvních měsících života miminka. Zkrátka máme něco okoukaného, něco dobře naučeného od našich rodičů a jelikož zvyk je železná košile, proč to tedy dělat jinak, když my jsme to taky „přežili“.

Tak třeba právě proto, že není nutné život přežít, tak jak tomu bylo v době silného socialismu. Z té doby jsou naši předci a ti ještě víc před nimi jsou z dob první světové války a druhé světové války a tedy o něčem jako “život si užít nebo naplno prožít” neměli ani prostor přemýšlet, natož si jej tak zařídit.

Z toho všeho jsme vzešli my – naše generace. Už víme, že si můžeme život zařídit podle svého a že máme na výběr. Jenže v tom nastává ten zádrhel. To, co pro jednoho je užít si, je pro druhého třeba stresující apod. 

Systém umí využít příležitosti aneb “rovnáky na vohybáky”.

A tady krásně využívá náš státní systém, ať už ekonomický nebo zdravotnický nebo jakýkoliv jiný, tohoto slabého místečka v každém z nás a hlodá. 

Reklamou, přesvědčováním lékařů atd. Tedy jak dobře zmiňuje MUDr. Jan Vojáček, všechno je to hra. Třeba všechny tyhle uměle vytvořené představy o tom, že něco potřebujeme navíc –  je hra. A jak se v tom máme vyznat?

Mám za sebou už nějakých 15 let praxe vlastní a také praxe v odborné sféře jako Laktační poradkyně a podpora rodin s dvojčaty. Vidím, kolik škody tenhle systém může snadno napáchat, jen aby prodal více umělé výživy, postýlek, kolotočů, speciálních zdravých botiček, speciálních sedátek a lehátek… tušíte, kam tím mířím? 

Být maminkou/tatínkem poprvé, pak by mě velmi snadno všechno to odborné, ta literatura, rady na diskuzích, seznamy a doporučení lékařů, nebo nakonec i nevyžádaných rad svých předků, dočista zavalilo. 

Zeptejte se vašich předků.

Ptali jste někdy vašich maminek, jaké měly porody? A ty maminky před nimi? Tedy naše babičky a pak ještě dál, naše prababičky? Určitě jste si tedy už všimli toho obrovského rozdílu.

Návrat zpátky k přirozenosti.

Krásné, jak se vlastně všechno vrací do standardu naší lidské potřeby a přirozenosti. Sounáležitost a komunity, které tvoří radost, ochranu a podporu ženám kolem jejího velkého životního tématu Mateřství. Komunismus zaklel na dlouhá léta vše, co se jen trochu blížilo lásce, přírodě a souznění. Vracíme se postupně tam, kde byly právě naši předkové volní a každý se měl možnost rozhodnout pro svou cestu. Doba temna je už dlouhá léta za námi a stále se naše země sbírá z jeho stínů. Zpátky jsou porodní báby, duly, průvodkyně, poradkyně, na které má žena úplně přirozeně právo. Není to nějaký rozmar dnešní doby. Konečně už zase v téhle době můžeme používat svůj instinkt, můžeme si dovolit myslet a cítit se, zamýšlet se nad tím, jak vychovávat děti, jaký start do života jim dát. Každá z nás stojíme na začátku změny, kterou můžeme pro všechny udělat. 

Troufám si zmínit, že v porodnicích je čím dál tím více žen, které znají pojem Komunismus jen z vyprávění, anebo pouze z učebnice. Možná si tedy nespojují nic s dobou, která nás od naší intuice odváděla na míle daleko. 

Lidé tuší, a proto se snaží vrátit k přirozenosti, ale těžko v této době všechno kolem nás můžeme zpomalit a myslet na to nejjednodušší v nás a nechat se tím vést.

Právě to je ten důvod, proč si k sobě najít Průvodkyni.

Proto bych už teď, se svou zkušeností moderní doby, jako první v tom všem oslovila člověka, kterému mohu důvěřovat, který souzní na stejné vlně a který mě bude vést tímhle obdobím k tomu, abych sama cítila tu ŽENU v sobě. Tu Ženu v sobě, která dobře ví, co je nejvíce potřeba. A než ji objevím, pak bych do seznamu, co pořídit než se miminko narodí, zařadila hned vedle kočárku a postýlky také DULU, Průvodkyni či Laktační poradkyni, se kterou se seznámím ještě dřív, než mě pohltí hormonální jízda mého šestinedělí.

Trápí vás finanční stránka věci? Zdá se vám tato investice příliš vysoká? (ceny se pohybují od 800CZK – 5000CZK) Možná právě tenhle start a toto vaše rozhodnutí pro vaše dítě/děti vám ušetří mnohé další investice. Například umělá výživa, různá složitá vyšetření nebo případné zákroky, výdaje spojené případně s lepší postavou a vlastní fyzičkou. A mnoho dalšího za které v součtu dáte tisíce.

TATO POČÁTEČNÍ INVESTICE VÁM UŠETŘÍ NEJVÍCE ČASU A STAROSTÍ a NA ZÁVĚŘ I VAŠI KAPSU. STAČÍ JEN VYSTOUPIT Z ŘAD A PŘESTAT HRÁT ONU HRU NAŠEHO SYSTÉMU. 

Žádost o e-book Šestinedělky

Zaškrtněte jednu z následujících možností:

Žádost o e-book - Příručka rodičům - příkrmy

Zaškrtněte jednu z následujících možností:

Žádost o e-book - Cestování s dětmi

Zaškrtněte jednu z následujících možností: